Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Akbar Brothers - potentat herbaciany ze Sri Lanki

Akbar Brothers Ltd. to największy od lat 90 XX wieku eksporter herbat ze Sri Lanki, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród przyznawanych za działalność na cejlońskim rynku herbacianym, między innymi

  • nagrodę za najlepszą markę eksportową roku 2017, przyznawaną przez prezydenta kraju
  • nagrodę dla Abbasa Akbarally, prezesa firmy – wyróżnienie dla wyjątkowej osobistości Sri Lanki - Dumy Narodu (Pride of the Nation). 

Rodzinne tradycje Akbara

Certyfikat herbaty cejlońskiej Branża herbaciana jest filarem gospodarki cejlońskiej. Z powodzeniem rozwija się tu od 1880 roku. Na przełomie XIX i XX wieku powstało wiele firm cejlońskich (i brytyjskich na Cejlonie), które kontynuowały nieprzerwanie działalność także po uzyskaniu niepodległości przez Sri Lankę i które istnieją do dziś.

Do takich firm należy Akbar Brothers Ltd., która może poszczycić się bogatą, bo ponad 100-letnią historią, powstała bowiem przed 1907 rokiem. Obecnie jest to wielka spółka, która działa w wielu branżach, nie tylko w branży herbacianej, ale także produkcji opakowań, energetyki odnawialnej, medycznej oraz na rynku nieruchomości. Akbar to od początku po dziś dzień firma rodzinna.

70 milionów filiżanek herbaty Akbar

Akbar Brothers Ltd. wysyła rocznie poza granice Sri Lanki ok. 50 tysięcy ton herbaty. Wg szacunków firmy, konsumenci na całym świecie wypijają dziennie 70 milionów filiżanek herbaty Akbar Brothers. Firma jest właścicielem nie tylko marki Akbar, ale także innego herbacianego brandu - herbaty Alghazaleen, cenionej na Bliskim Wschodzie.

Produkty Akbar Brothers to wysokiej jakości herbata cejlońska - pochodząca z upraw na Sri Lance, czego potwierdzeniem jest lankijski znak lwa na opakowaniach herbat obu marek. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl