Opcje przeglądania

Herbata czarna aromatyzowana

Kategoria ta obejmuje trzy rodzaje herbat - z trzema różnymi grupami dodatków. W zasadzie wszystkie rodzaje można nazwać herbatami aromatyzowanymi, ponieważ celem mieszania herbaty z innymi składnikami jest - w mniejszym czy większym stopniu - zmiana aromatu, a dopiero na drugim miejscu smaku (który jest mocno związany z zapachem produktu).

  • Pierwszy rodzaj to herbaty aromatyzowane naturalnymi roślinnymi olejkami eterycznymi. Produkcja takich herbat polega na rozpylaniu olejków na liście (gotowej herbaty). Do najbardziej znanych herbat aromatyzowanych olejkami należą historyczne herbaty typu Earl Grey z ponad stuletnią tradycją, oraz inne herbaty cytrusowe, na przykład cytrynowe i pomarańczowe. Olejki z cytrusów są stosunkowo łatwe do uzyskania, trwałe i tanie.

  • Drugą grupę stanowią herbaty aromatyzowane środkami aromatyzującymi innych rodzajów - aromatyzerami, które - nie wchodząc w szczegóły - nazywamy sztucznymi aromatami. Część herbat cytrusowym, w tym sam Earl Grey, produkuje się z użyciem sztucznych środków aromatyzujących.

  • Trzecią grupą herbat aromatyzowanych są herbaty z dodatkami owoców, kwiatów czy ziół. 

Czarna herbata aromatyzowana to bardzo popularny produkt. W naszej ofercie znajduje się zawsze sto kilkadziesiąt takich herbat - liściastych na wagę, liściastych pakowanych oraz herbat w piramidkach i w saszetkach.

 

Herbata czarna aromatyzowana

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl