a
O herbatach na ostro
O herbatach na ostro - herbata imbirowa w sam raz  na zimę i lato

Przepisy na herbatę imbirową - na zimę i lato

Zimą imbir zyskuje na popularności, zwłaszcza jako środek dobry na rozgrzewkę. Ale w zestawieniu ze składnikami o kwaskowym smaku znakomicie sprawdza się także latem - na zimno, również z lodem - jako herbata mrożona.

Herbaty z imbirem można przygotowywać na wiele sposobów. Przedstawiamy trzy spośród nich.

Starty imbir z miodem Imbir z miodem jak przygotować

Obrać świeży korzeń imbiru, utrzeć na tarce o drobnych oczkach. Masę imbirową połączyć z kilkoma łyżkami miodu, aż do całkowitego zanurzenia imbiru. Tak przygotowany dodatek do herbaty można przechowywać w lodówce nawet przez kilka tygodni.

Stary imbir z miodem można dodawać do herbaty lub pić po rozrobieniu z ciepłą wodą. Do herbat z mieszanką imbiru i miodu można dodać również cytrynę, pomarańczę, sok jabłkowy, cynamon, kardamon i inne przyprawy korzenne (anyż gwieździsty, goździki itp.).

Wywar z siekanego imbiru

Obrać imbir, pokroić na drobne kawałki, dodać jedną szklankę wody i gotować przez kilka minut, a gdy lekko przestygnie, połączyć z ulubioną herbatą.

Można dodać miód, cukier, cytrynę i inne dodatki - według uznania.

Herbaty parzone wywarem z imbiru w plasterkach

Pokrojone plasterki imbiru gotujemy w wodzie (ok. 1/2 litra) przez 10-12 minut. Następnie gorącego wywaru używamy jak wrzątku przy parzeniu herbaty. 

Zalewamy nim ulubioną herbatę, pamiętając o zasadzie, że czarna herbata potrzebuje wrzątku, a herbatę zieloną czy białą parzymy po od czekaniu kilku minut - tak aby temperatura imbirowego wywaru nie przekraczała 80 st. C.

 

Lubisz imbir? Poznaj nasze herbaty imbirowe!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl