NEWSLETTER
Wysyłka newslettera - maks. dwa razy w miesiącu. Regulamin newslettera jest dostępny w stopce - w zakładce Regulaminy
Menu
Producenci

Kardamon i herbaty z kardamonem

Kardamon, zaliczany do przypraw korzennych, to wysuszone nasiona rośliny Elettaria cardamonum (kardamon właściwy albo malabarski) - wieloletniej rośliny zielnej z rodziny imbirowatych, która występuje w klimacie tropikalnym. Przyprawa ma mocny charakterystyczny aromat - korzenno-kamforowy, i ostry smak.  

Oprócz kardamonu właściwego (malabarskiego) na rynku dostępne są także nasiona kardamonu długiego, zwanego też cejlońskim (Elettaria major), a także nasiona roślin, które z kardamonem malabarskim nie mają bliskiego związku (należą do tej samej rodziny, lecz do innego rodzaju) - kardamon indyjski (Amomum subulatum, nazywany kardamonem czarnym) czy kardamon jawajski (Amomum maximum).

Droga i ceniona przyprawa

Kardamon należy do przypraw drogich, z długą tradycją zarówno w Azji, jak i w Europie. Najcenniejsze - najlepsze, najbardziej aromatyczne - są zielone nasiona kardamonu malabarskiego. Gorsze - nasiona białe czy brązowe.

Kardamon stosuje się - w postaci mielonej - do aromatyzowania kawy czy herbaty, a także do licznych potraw (jest m.in. jednym z głównych składników słynnej indyjskiej mieszanki przyprawowej curry).

Nasze herbatki kardamonowe

Większość herbat z kardamonem to herbaty korzenne, głównie czarne. Ale w naszej ofercie znajdują się też inne herbaty z dodatkiem kardamonu: zielone czy owocowo-ziołowe. Producenci herbaty nie podają, której wersji kardamonu używają do aromatyzowania swoich mieszanek. Jako składnik herbat o smaku i aromacie kardamonowym może występować także olejek kardamonowy (aromat naturalny).

PROMOCJE I WYPRZEDAŻE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl