NEWSLETTER
Wysyłka newslettera - maks. dwa razy w miesiącu. Regulamin newslettera jest dostępny w stopce - w zakładce Regulaminy
Menu
Producenci

Imbir i herbaty imbirowe

Imbir - Zingiber oficinale - to wieloletnia roślina uprawna o podziemnych kłączach. Należy do grupy przypraw orientalnych. Uprawiany jest w klimacie tropikalnym, przede wszystkim w południowo-wschodniej Azji i w Afryce, a głównymi eksporterami imbiru są Indie, Chiny, Nigeria i Indonezja.

Imbir w Europie

Do Europy przywędrował już w czasach starożytnych. Znany Rzymianom i Grekom, był przyprawą tak cenną, że wykorzystywano ją nawet jako środek płatniczy. Ponownie odkryty i opisany przez Marco Polo w XIII wieku, stał się w kolejnych stuleciach cenionym specjałem i atrakcyjnym towarem, na którym bogaciły się zastępy kupców włoskich, portugalskich czy niderlandzkich.


Imbir w kuchni

Wartość kulinarną mają jedynie korzenie, czyli aromatyczne kłącza, układające się w fantastyczne kształty. W smaku są słodkie i soczyste, ostre, piekące, z lekką goryczką. Obecnie możemy je kupić w postaci świeżych kłączy i jako przyprawę w proszku. Występuje także w handlu w formie kandyzowanych kostek oraz jako przyprawa marynowana - sprowadzana najczęściej z Dalekiego Wschodu w słoikach i torbach foliowych.

Herbatki imbirowe w sklepie Herbaciarnia.net

Oferta sklepu Herbaciarnia.net obejmuje wiele rodzajów herbat imbirowych - prawdopodobnie mamy największy ich wybór w Polsce. Są to herbaty zarówno z dodatkiem kawałków imbiru czy imbiru w proszku, jak i herbaty z aromatem imbirowym. Producenci dodający do swoich herbat prawdziwy imbir, informują najczęściej o konkretnej (procentowej) zawartości tej przyprawy w składzie. Do herbat czarnych czy zielonych, a szczególnie do herbat w saszetkach, dodaje się często jedynie aromat imbirowy, co wynika z przyczyn technologicznych, a nie tylko z próby oszczędzania na kosztach produkcji.

Przygotowaliśmy dla Państwa krótki przewodnik po dostępnych u nas herbatkach imbirowych. Czytaj: więcej o herbatach z imbirem

Zapraszamy także do przepisów na herbaty imbirowe

PROMOCJE I WYPRZEDAŻE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl